شیوه های بد ساخت و ساز و فاجعه در هنگام زلزله


پیتر هاس یکی از اعضای Ted می گوید:  "زلزله هائیتی یک فاجعه طبیعی نبود، " بلکه "این یک فاجعه در مهندسی بود." همانطور که در کشور بعد از زلزله مرگبار ژانویه بازسازی، شیوه های ساخت و ساز به شکل سنتی و نامناسب، مثل یک  بمب ساعتی است.

توصیه میکنیم  ویدیوی این سخنرانی جالب را در بخش تماشای سایت مشاهده کنید.

http://sanama.ir/Archives.aspx?catId=2پايان مطلب: 1395/11/12         تعداد بازدیدازخبر: 458   مرتبهثبت نظر درباره این مطلب
نام شما:
موضوع:
نوع ارسال:
شرح نظر:
حاصل عبارت:    =  8  *  3

   


مـهمترین اخـبار  

اظهارات معاون وزیر راه درمورد سود بخش مسکن
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به این که افزایش قیمت مسکن ۵.۶ درصد و تورم حدود ۱۰ درصد است، پس هنوز بازار مسکن سودده نیست.
سوزوکی، به سودکی؟
سازمان نظام مهندسی استان البرز یک دستگاه خودروی سوزوکی گرند ویتارا به ارزش 140 میلیون تومان در اسفند ماه سال 95 خریداری و در اختيار اداره كلى قرار داده كه جايگاه نظارتى دارد.
ابهامات ابلاغیه حداکثر 400 متر
در نظر بگیرید پروانه در سال 95 صادر شده است و مالک در سال 96 عملیات ساختمانی را شروع و در سال 98 پایانکاردرخواست کند. این نیم کار اضافه، مربوط به چه سالی است؟ سال ثبت طراحی در ظرفیت مهندس؟ سال وقوع تخلف؟ یا سال صدور پایانکار؟
ابلاغیه محاسبه تعداد کارهای زیر 400 مترمربع
در ابلاغیه دکتر مظاهری به سازمان نظام مهندسی جهت تشویق مهندسان به طراحی کارهایِ با متراژ کم، حد و مرز جدیدی برای حداکثر تعداد کار مهندسان تعریف شده است.

اخبارحوزه ساختمان